izba s liatou podlahou

Liate Podlahy

Liate podlahy boli pôvodne vyvinuté na používanie v priemysle. Avšak počas posledných rokov sa čoraz častejšie používajú v komerčných priestoroch a domácnostiach.

Dôvodom rastu popularity liatych podlách je nespočetné množstvo výhod ktoré ponúkajú oproti bežným podlahám.

K vlastnostiam epoxidových a polyuretánových podláh patrí provrade vysoká odolnosť a extrémne dlhá životnosť. Liate podlahy sú jednoduché na údržbu a čistenie, keďže sú jednoliate - bezšpárové. Sú odolné voči chemikáliám a rozliatým tekutinám.

Porvrch podlahy je odolný voči prasklinám a škrabancom. Napriek ich odolnosti a tvrdosti sú velľmi tiché, keďže majú výborné akustické vlastnosti. Sú príjemné a teplé na dotyk. Vďaka svojej hrúbke a tepelnej vodivosti sú vyslovene vhodné k podlahovým kúreniam.

V neposlednom rade liate podlahy ponúkajú nekonečné možnosti dizajnu, farieb a štruktúr.

Približnú cenu Vám vieme ihneď poskytnúť aj telefonicky. Zavolajte nám: 0905 491 070 (až do 20:00)

Liate podlahy realizujeme po celom Slovensku

Liate podlahy na Západe Slovenska v mestách Bratislava, Senec, Trnava, Nitra, Dunajská Streda, Nové Zámky, Galanta a okolí je možné objednávať už od 6m².

Liate podlahy na Strednom a Východnom Slovensku vieme realizovať od 50m².

mapa slovenska

Epoxidové vs.
Polyuretánové
podlahy

Ktorá liata podlaha je lepšia, epoxidová alebo polyuretánová? Aký je rozdiel medzi epoxidovou a polyuretánovou podlahou?

Podľa vzhladu sa nedá usúdiť, či je podlaha epoxidová alebo polyuretánová, keďže vyzerajú rovnako. Avšak medzi vlastnosťami polyuretánovej (PU) a epoxidovej podlahy sú značné rozdiely. A to nasledujúce:

CHEMICKÁ ODOLNOSŤ

Epoxidová podlaha je chemicky odolná voči kyseline mliečnej, kým polyuretánová podlaha je odolná voči kyseline sírovej. Polyuretánové podlahy sú odolnejšie voči širšej škále a silnejším chemikáliám. Sú zároveň odolnejšie aj proti UV žiareniu. Epoxidové podlahy sú lepšou voľbou v mliekarenských priemysloch kvôli odolnosti voči kyseline mliečnej. V ostatných prípadoch je polyuretánová podlaha lepšia voľba. Polyuretán sa niekedy používa aj ako ochranná vrstva proti chemikáliám nad epoxidovú podlahu.

EPOXIDOVÁ PODLAHA

Epoxidová podlaha sa vyznačuje extrémne vysokou trvdosťou. Preto je lepšou voľbou v skladoch s veľmi vysokým zaťažením podlahy, logistických centrách a miestach s hustou premávkou vysokozdvižných vozíkov. K prednostiam epoxidovej podlahy patrí aj neobmedzené možnosti dizajnu, čo sa o polyuretánových podlahách povedať nedá

POLYURETÁNOVÁ PODLAHA

Polyuretánová (PU) podlaha je mäkšia a pružnejšia. Tým je aj odolnejšia voči škrabancom a nárazom. Polyuretánová podlaha síce neni tak tvrdá ako epoxidová, ale nezaostáva za ňou výrazne. Zvláda bez problémov záťaže v priemyselnom a komerčnom sektore.

PU podlaha má lepšie uplatnenie v obytných priestoroch z dôvodu, že je príjemnejšia na dotyk a má lepšie akustické vlastnosti - je tichšia.

Podlaha z plyuretánu sa chová lepšie aj pri extrémnych výkyvoch teploty. Polyuretánová podlaha dokáže odolať teplotám až do -300°C stupňov celzia. PU podlaha je tiež vodeodolná a izolačná. Je ideálna do mriaziarní, pekární, poschodových garáží a do exteriérov.

DOBA REALIZÁCIE

Doba zhotovenia PU podlahy je oveľa kratšia. Od začatí prác môže byť podlaha hotová už za 1-2 dní. Keďže polyuretán schne niekoľkonásobne rýchlejšie ako epoxid, nanášanie vyžaduje odborníkov s dlhoročnou praxou. Polyuretán nemôže byť nanášaný v priestoroch s vysokou vlhkosťou. Epoxidová podlaha obsahuje viac vrstiev a každá z nich potrebuje pomerne dlhú dobu schnutia. Realizácia epoxidových podláh trvá okolo 5-7 dní.

CENA A ZÁVER

Pri rovnakých podmienkach je životnosť PU podlahy 2-4x dlhšia oproti epoxidovej podlahe, ale PU podlaha je drahšia. Naše epoxidové podlahy začínajú na 26€/m2, polyuretánové na 87€/m2 a purcem podlahy 40€/m2. Pracujeme s materiálmi ktoré sú najlepšie v danej kategórií, bez toho aby boli zbytočne predražené. Dá sa povedať, že vo väčšine prípadov je polyuretánová podlaha lepšia voľba. Epoxidová podlaha je však jedinou alternatívou pokiaľ sa vyžaduje extrémna tvrdosť; odolnosť voči kyseline mliečnej v potravinárskom priemysle alebo je potreba dizajnového prevedenie. Purcem kombinuje vlastnosti oboch podlách. Pokiaľ potrebujete viac informácií neváhajte nás kontaktovať.

REALIZÁCIE:

rezidencne priestory
Rezidenčné priestory - Byty
rezidencne priestory
Rezidenčné priestory - Domy
showroomy
Showroomy a komerčné priestory
garaze
Garáže - jedno aj viacpodlažné
sklady
Sklady a logistické centrá
vyrobne haly
Výrobné haly
nemocnice
Nemocnice
Príprava povrchu
pred aplikovaním liatej podlahy

Správna príprava povrchu je minimálne tak dôležitá ako následná aplikácia liatej podlahy. Pred tým ako môže byť aplikovaná epoxidová alebo polyuretánová vrstva, základ musí byť čistý, suchý, rovný a bez prasklín. Praskliny treba vyplniť, následne podlahu prebrúsiť a nakoniec dobre očistiť. Pokiaľ chcete podlahu svojpomocne pripraviť, pozrite sa na našu požičovňu náradia. Nájdete tam všetko čo budete potrebovať. Inak Vám radi pomôžeme s povrchovou úpravou, ale aj pokládkou novej betónovej podlahy.

Máte otázku alebo potrebujete cenovú ponuku?
KONTAKTUJTE NÁS